Regionalna agencija DUNEA nastavila je suradnju sa Županijom Zapadnohercegovačkom kroz provedbu projekta „Povezivanje perspektiva: Mladi kroz granice“. Glavni cilj projekta bilo je educiranje mladih o učinkovitom korištenju financijskih sredstava iz programa Europske unije.
U sklopu projekta organizirana je obuka jačanja kapaciteta mladih za pisanje i provedbu projekta u Županiji Zapadnohercegovačkoj nakon čega je za najuspješnije polaznike i djelatnike Županije Zapadnohercegovačke organiziran studijski posjet Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Tom prilikom posjetili su Centar za obuku operativnih snaga civilne zaštite u Kuli Norinskoj, Prirodoslovni muzej Metković, Franjevački samostan i Crkvu sv. Jeronima u Slanome. Organiziran je i posjet LAG-u Dubrovačka traversa, gdje je predstavljeno njihovo djelovanje i projekti, kao i Bluemed centru za posjetitelje u Arheološkom odjelu Muzeja i galerija Konavala u franjevačkom samostanu u Pridvorju. Posjet Konavlima završen je predstavljanjem rada udruge Agroturizam Konavle. Zadnjeg dana posjeta održan je sastanak u prostorijama Regionalne agencije DUNEA gdje je dogovoren nastavak suradnje na već postojećim i novim projektnim idejama.
U sklopu projekta održan je Forum za mlade od 8. do 10. listopada u Širokom Brijegu. Na Forumu je, kao projektni partner sudjelovala i Regionalna agencija DUNEA predstavljajući projekt EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije kojeg vodi Regionalna agencija DUNEA uz pridružene partnere, Srednju poljoprivrednu i tehničku školu u Opuzenu i udrugu ESN Dubrovnik.
Osim edukacijskih aktivnosti za mlade, Regionalna agencija DUNEA je ovim projektom financirala i nabavu printera i modernog konferencijskog sustava koji će doprinijeti svakodnevnom poslovanju i kvalitetnijoj komunikaciji s javnim tijelima i projektnim partnerima u provedbi razvojnih projekata na području Županije.
Osim ovog projekta, Regionalna agencija DUNEA pružila je tehničku podršku i Franjevačkom samostanu svetog Jeronima u Slanome, partneru na projektu „Franciscana Heritage: Povezivanje kulturnih bisera Županije Zapadnohercegovačke i Dubrovačko-neretvanske županije“. U suradnji sa Franjevačkim samostanom sv. Ante-Humac provedene su aktivnosti s ciljem jačanja prekogranične suradnje između Hrvatske i Bosne i Hercegovine kroz promicanje kulturne baštine, razmjenu znanja i iskustava, te daljnji razvoj kulturne rute Franciscana.
Konferencija o EU projektima pod nazivom "Sinergija RH i BiH", održana u sklopu projekta 17. listopada u Zavičajnoj kući Dubrovačkog primorja u Slanome, približila je projekte financirane iz EU fondova u Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Također, predstavljen je i projekt razvoja Kulturne rute Franciscana koji je bio važan dio rasprave jer predstavlja ključnu inicijativu za povezivanje kulturnih i povijesnih lokaliteta u obje županije. Konferencija je okupila ključne dionike iz Županije Zapadnohercegovačke i Dubrovačko-neretvanske županije te naglasila važnost prekogranične suradnje na očuvanju kulturne baštine i razvoju turizma.
Otvaranje i predstavljanje drugog umjetničkog postava održano je 26. studenog u Franjevačkom samostanu sv. Ante-Humac u Ljubuškom. Ovaj događaj obuhvatio je i zajednički sastanak predstavnika svih projektnih partnera, uključujući Regionalnu agenciju DUNEA te Ured za europske integracije Županije Zapadnohercegovačke. Sastanak je imao za cilj razmjenu znanja i iskustava između partnera, kao i jačanje prekograničnog partnerstva. Sudionici su raspravljali o daljnjem razvoju kulturne rute Franciscana, te o drugim projektima koji mogu doprinijeti lokalnom i regionalnom razvoju, posebno u područjima turizma i kulturne baštine.
Nastavak je ovo suradnje dviju Županija kroz Program prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine koji pridonosi osnaživanju pograničnog područja, njihovom gospodarskom i svekolikom razvoju, osigurava pretpostavke za jačanje konkurentnosti i ostvarenje prekograničnih razvojnih potencijala te potiče aktivaciju svih dionika na zajedničkom radu za dobrobit hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini. Doprinosi stvaranju preduvjeta za sprječavanje iseljavanja stanovništva, smanjenju negativnog demografskog trenda i održivom razvoju u pograničnom području te podiže kvalitetu života i integraciju stanovništva koje živi na tom prostoru.